ΟΠΑΠ και Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος συνεχίζουν μαζί
![ΟΠΑΠ και Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος συνεχίζουν μαζί](https://img.cnngreece.gr/img/780/max/70/2019/11/04/9.jpg?t=Ha96kGTROe9YkxW5CpjGSQ)
Ο ΟΠΑΠ και o Παναθηναϊκός Aθλητικός Όμιλος ανακοίνωσαν, τη Δευτέρα, 4 Νοεμβρίου 2019, τη συνέχιση της χορηγικής τους συνεργασίας. Με τον ΟΠΑΠ στο πλευρό τους για δεύτερη συνεχή χρονιά, περισσότεροι από 2.500 αθλητές του ιστορικού συλλόγου θα συνεχίσουν να προσφέρουν διακρίσεις και τίτλους, χαρίζοντας μεγάλες συγκινήσεις στους φιλάθλους του.
O Παναθηναϊκός Α.Ο. συμμετέχει στα περισσότερα πρωταθλήματα των ομαδικών αθλημάτων της χώρας, ενώ διαθέτει ειδικά τμήματα για ΑμΕΑ. Τα 19 αγωνιστικά τμήματα του συλλόγου περιλαμβάνουν: βόλεϊ ανδρών, βόλεϊ γυναικών, πόλο ανδρών, μπάσκετ γυναικών, ράγκμπι, futsal, κολύμβηση, καταδύσεις, στίβος, άρση βαρών, πάλη, πυγμαχία, ξιφασκία, σκοποβολή, τοξοβολία, πινγκ πονγκ, ποδηλασία, μοντέρνο πένταθλο, e-sports.
O Αναπληρωτής Διευθύνων Σύμβουλος του ΟΠΑΠ, Οδυσσέας Χριστοφόρου, μιλώντας στην παρουσίαση που πραγματοποιήθηκε στα κεντρικά γραφεία της εταιρείας, δήλωσε: «Στόχος του ΟΠΑΠ είναι η ενίσχυση της σχέσης κοινωνίας και αθλητισμού. Χαρακτηριστικό παράδειγμα αποτελούν οι δράσεις μας για τον Μαραθώνιο της Αθήνας, οι οποίες έχουν συνδεθεί άμεσα με το μεγαλόπνοο έργο μας, για την πλήρη ανακαίνιση των δύο μεγαλύτερων παιδιατρικών νοσοκομείων της Ελλάδας. Κι εφέτος, μέσω της εφαρμογής «Ομάδα Προσφοράς ΟΠΑΠ», έχουμε ήδη κινητοποιήσει περισσότερους από 250.000 συμπολίτες μας, η συμμετοχή των οποίων μετατρέπεται σε οικονομική ενίσχυση από τον ΟΠΑΠ για την ανακαίνιση των νοσοκομείων. Προσκαλούμε όλους να κατεβάσουν την εφαρμογή «Ομάδα Προσφοράς ΟΠΑΠ» συμμετέχοντας στην πρωτοβουλία του ΟΠΑΠ για τα παιδιά».
Ο Αντιπρόεδρος του Παναθηναϊκού Α.Ο., Στέφανος Αυγουλέας, τόνισε: «Ο ΟΠΑΠ έχει αναλάβει ιδιαίτερα σημαντικές πρωτοβουλίες σε κοινωνικό επίπεδο. Είμαστε βέβαιοι ότι η ελληνική κοινωνία θα αγκαλιάσει τις νέες πρωτοβουλίες του ΟΠΑΠ και του Παναθηναϊκού Α.Ο, του μεγαλύτερου συλλόγου της χώρας. Προσπαθούμε να στηρίξουμε όσο το δυνατόν περισσότερο τον ερασιτεχνικό αθλητισμό και στο πλαίσιο αυτό δίνουμε έμφαση στις ακαδημίες του συλλόγου. Ταυτόχρονα, αποτελούμε τον πρώτο μεγάλο σύλλογο που διαθέτει ειδικά τμήματα για ΑμΕΑ».
Ο Αντιπρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος DPG Group of Companies, Παναγιώτης Τριαντόπουλος, δήλωσε: «Ο ΟΠΑΠ στηρίζει τον επαγγελματικό και ερασιτεχνικό αθλητισμό, αλλά και την κοινωνία. Έχουμε συνεργαστεί πολλές φορές με επιτυχία και πιστεύω ότι στο μέλλον θα προσφέρουμε μαζί ακόμα περισσότερα στον αθλητισμό και στην κοινωνία».
Ο αθλητής της ομάδας βόλεϊ του Παναθηναϊκού Α.Ο., Παναγιώτης Πελεκούδας, υπογράμμισε: «Χαίρομαι γι’ αυτή τη συνεργασία μας με τον ΟΠΑΠ τόσο ως αθλητής, όσο και ως άνθρωπος. Η συνεργασία αυτή αναδεικνύει το κοινωνικό πρόσωπο της Ελλάδας και συμβάλλει στην εξέλιξη των αθλητών και της κοινωνίας προς το καλύτερο».
Η αθλήτρια της ομάδας μπάσκετ Παναθηναϊκού Α.Ο, Ασπασία Καλαμπάκου, επεσήμανε: «Είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που συνεχίζουμε τη συνεργασία μας με τον ΟΠΑΠ, η οποία συμβάλλει τα μέγιστα στις προσπάθειες όλων των τμημάτων του συλλόγου μας για την επίτευξη των στόχων τους».
![Παναγιώτης Τριαντόπουλος, Αντιπρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος DPG Group of Companies](https://img.cnngreece.gr/img/840/max/70/2019/11/04/1707750669014-755226500-3.jpg?t=0t4nngcHoPr-Qi-gaCkn6A)
![(από αριστερά): Σταύρος Ντίνος – Γενικός Διευθυντής Παναθηναϊκού Α.Ο., Οδυσσέας Χριστοφόρου - Αναπληρωτής Διευθύνων Σύμβουλος ΟΠΑΠ, Παναγιώτης Τριαντόπουλος - Αντιπρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος DPG Group of Companies, Στέφανος Αυγουλέας - Αντιπρόεδρος Παν](https://img.cnngreece.gr/img/840/max/70/2019/11/04/1707750669186-536610885-7.jpg?t=Wv1vMMrVr6fLFkliJxIfDg)
![Οδυσσέας Χριστοφόρου, Αναπληρωτής Διευθύνων Σύμβουλος ΟΠΑΠ](https://img.cnngreece.gr/img/840/max/70/2019/11/04/1707750669396-607754486-1.jpg?t=9fXT_5S8arZBwLtPYpBIxg)
![Ασπασία Καλαμπάκου, Αθλήτρια Καλαθοσφαίρισης Παναθηναϊκού Α.Ο.](https://img.cnngreece.gr/img/840/max/70/2019/11/04/1707750669576-531327313-5.jpg?t=nT1x3in1eQX8vSnsziRSlQ)
![Παναγιώτης Πελεκούδας, Αθλητής Πετοσφαίρισης Παναθηναϊκού Α.Ο.](https://img.cnngreece.gr/img/840/max/70/2019/11/04/1707750669761-212384951-4.jpg?t=Fykx7nBcPfjzC7Yxj5wzFw)
![Οδυσσέας Χριστοφόρου – Αναπληρωτής Διευθύνων Σύμβουλος ΟΠΑΠ, Στέφανος Αυγουλέας - Αντιπρόεδρος Παναθηναϊκού Α.Ο.](https://img.cnngreece.gr/img/840/max/70/2019/11/04/1707750669936-798684421-8.jpg?t=IAXzmBHZTcIRQoEtLhEwcQ)
![Στέφανος Αυγουλέας, Αντιπρόεδρος Παναθηναϊκού Α.Ο.](https://img.cnngreece.gr/img/840/max/70/2019/11/04/1707750670120-242300460-2.jpg?t=LbiwUxXUzsYRVl88P3YVfg)
![(από αριστερά): Ασπασία Καλαμπάκου - Αθλήτρια Καλαθοσφαίρισης Παναθηναϊκού Α.Ο., Στέφανος Αυγουλέας - Αντιπρόεδρος Παναθηναϊκού Α.Ο., Οδυσσέας Χριστοφόρου - Αναπληρωτής Διευθύνων Σύμβουλος ΟΠΑΠ, Παναγιώτης Τριαντόπουλος - Αντιπρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλο](https://img.cnngreece.gr/img/840/max/70/2019/11/04/1707750670306-60553398-6.jpg?t=5oF9G-a2BtZtExFK2-d76Q)
![(από αριστερά): Στέφανος Αυγουλέας - Αντιπρόεδρος Παναθηναϊκού Α.Ο., Οδυσσέας Χριστοφόρου – Αναπληρωτής Διευθύνων Σύμβουλος ΟΠΑΠ, Γιάννης Ρόκκας – Διευθυντής Μάρκετινγκ Επικοινωνίας ΟΠΑΠ, Παναγιώτης Τριαντόπουλος - Αντιπρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος DPG G](https://img.cnngreece.gr/img/840/max/70/2019/11/04/1707750670514-725687723-9.jpg?t=yl7pr0FWrQZeF37X-oquQw)
![Σταύρος Ντίνος – Γενικός Διευθυντής Παναθηναϊκού Α.Ο., Στέφανος Αυγουλέας - Αντιπρόεδρος Παναθηναϊκού Α.Ο., Οδυσσέας Χριστοφόρου – Αναπληρωτής Διευθύνων Σύμβουλος ΟΠΑΠ, Παναγιώτης Τριαντόπουλος – Αντιπρόεδρος & Διευθύνων Σύμβουλος DPG Group of Companies,](https://img.cnngreece.gr/img/840/max/70/2019/11/04/1707750670734-382268973-10.jpg?t=67h8EpAoIem676ld_X4akw)
![Αθλητές του Παναθηναϊκού Α.Ο.](https://img.cnngreece.gr/img/840/max/70/2019/11/04/12.jpg?t=7AaRlgAqiTuF549YwBPAzw)
![Οδυσσέας Χριστοφόρου – Αναπληρωτής Διευθύνων Σύμβουλος ΟΠΑΠ με αθλητές του Παναθηναϊκού Α.Ο.](https://img.cnngreece.gr/img/840/max/70/2019/11/04/1707750671185-858763289-11.jpg?t=ANp5U_3docT26L4RRo-3ZQ)
SPONSORED
![Η Honda ξεκίνησε πριν από 25 χρόνια με την υβριδική τεχνολογία](https://img.cnngreece.gr/img/320/max/90/2024/07/23/e38bf263-Honda-CR-Z.jpg?t=zboRLFWCtf78D4N2yXw69A)
Η Honda ξεκίνησε πριν από 25 χρόνια με την υβριδική τεχνολογία
09:18![Νάπολη: Δύο νεκροί και 13 τραυματίες από κατάρρευση μπαλκονιού](https://img.cnngreece.gr/img/320/max/90/2024/07/23/45ec2270-italasthenoforo.jpg?t=iuiqgMxTo_ZZ1wzA9f8e_Q)
Νάπολη: Δύο νεκροί και 13 τραυματίες από κατάρρευση μπαλκονιού (vid)
09:15![Κίνηση στους δρόμους: Συμφόρηση στον Κηφισό - Πού αλλού υπάρχουν προβλήματα](https://img.cnngreece.gr/img/320/max/90/2024/07/23/0b0b7b0e-6105012.jpg?t=S9p9UwkTR_GBWrG1VojteA)
Κίνηση στους δρόμους: Συμφόρηση στον Κηφισό - Πού αλλού υπάρχουν προβλήματα
09:07![Το Λιμενικό έχει συλλάβει 3.000 διακινητές - Τι λέει για τις επαναπροωθήσεις ο υφυπουργός Ναυτιλίας](https://img.cnngreece.gr/img/320/max/90/2024/07/23/limeniko-1-(1).jpg?t=sD2v5vpJcvLk-SmdMrA1xA)
Το Λιμενικό έχει συλλάβει 3.000 διακινητές - Τι λέει για τις επαναπροωθήσεις ο υφυπουργός Ναυτιλίας (vid)
09:02![«ΔΡΥΑΔΕΣ»: Πώς μπορούμε να γνωρίζουμε ανά πάσα στιγμή τι συμβαίνει στη φύση - Ο ρόλος της AI](https://img.cnngreece.gr/img/320/max/90/2024/07/20/0916b141-pexels-tara-winstead-8386440.jpg?t=57--chBsh6bzEVZwslKiNw)