Super League: «Διπλό» ο ΠΑΟΚ, νέα «γκέλα» ο Ολυμπιακός

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν τη νίκη τους στο Περιστέρι. Eurokinissi Sports

Ο ΠΑΟΚ νίκησε στο Περιστέρι τον Ατρόμητο με 2-0, ενώ ο Ολυμπιακός δεν πέρασε από τη Λιβαδειά μένοντας στο 1-1.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι που διεξήχθη στο Αγρίνιο, ο Παναιτωλικός έκαμψε την αντίσταση του ΠΑΣ Γιάννινα με 1-0.

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε ο Μάρκος Πάουλο στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης.

Λίγο αργότερα, ο ΠΑΟΚ πέρασε από το Περιστέρι νικώντας τον Ατρόμητο με 2-0. Το σκορ άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο ο Τζάλμα Κάμπος, ενώ στο 56' ο Κρέσπο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Τέλος στη Λιβαδειά, ο γηπεδούχος Λεβαδειακός προηγήθηκε 1-0 στο 4' με κεφαλιά του Νιάσε, αλλά ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 48' με τον Ανσαριφάρντ, χωρίς πάντως να καταφέρει να φτάσει στην ανατροπή.

Την Κυριακή (1/4) ξεχωρίζει το μεγάλο ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.