Συνάντηση Θανάση Παπαθανάση με τον Πρόεδρο της ΚΕΔΕ Λάζαρο Κυρίζογλου
![Συνάντηση Θανάση Παπαθανάση με τον Πρόεδρο της ΚΕΔΕ Λάζαρο Κυρίζογλου](https://img.cnngreece.gr/img/780/max/70/2024/03/04/image1.jpg?t=FMhMKXbvJE4DSnN9_ijMpw)
Συνάντηση με τον νεοεκλεγέντα Πρόεδρο της Κεντρικής Ένωσης Δήμων Ελλάδας (ΚΕΔΕ), Λάζαρο Κυρίζογλου πραγματοποίησε ο Βουλευτής Αιτωλοακαρνανίας Θανάσης Παπαθανάσης.
Κατά τη διάρκεια της συνάντησης, ο κ. Παπαθανάσης εξέφρασε τις εγκάρδιες ευχές του προς τον κ. Κυρίζογλου για τη νέα του θητεία στην ηγεσία της ΚΕΔΕ, μετά την εντυπωσιακή νίκη της παράταξής του στις εκλογές της ΚΕΔΕ. Επίσης συζήτησαν εκτενώς για τα σύγχρονα θέματα που αφορούν την Τοπική Αυτοδιοίκηση, επισημαίνοντας τη σημασία της συνεργασίας και τον μεγάλο ρόλο της Αυτοδιοίκησης στην Ανάπτυξη, την Ευημερία και την Εξυπηρέτηση των πολιτών.
Ο κ. Παπαθανάσης με μεγάλη εμπειρία στην Αυτοδιοίκηση αφού έχει διατελέσει Δήμαρχος Ναυπάκτου, μέλος του Διοίκησης της ΚΕΔΕ και μέλος της Ελληνικής Αντιπροσωπείας στο Κογκρέσο τοπικών και περιφερειακων αρχών στο Συμβούλιο της Ευρώπης στο Στρασβούργο δήλωσε αρωγός στη νέα προσπάθεια του Προέδρου της ΚΕΔΕ και την υποστήριξή του στα κρίσιμα ζητήματα που απασχολούν την Τοπική Αυτοδιοίκηση που αποτελεί τον βαθμό διοίκησης που βρίσκεται πιο κοντά στους πολίτες.
Ο κ. Παπαθανάσης εξέφρασε την πεποίθησή του για την επιτυχία της νέας προσπάθειας και την επιθυμία του για στενή συνεργασία με τον Πρόεδρο της ΚΕΔΕ κ. Κυρίζογλου για την αντιμετώπιση των νέων προκλήσεων με στόχο πάντα την ενίσχυση της Αυτοδιοίκησης και την βελτίωση της ποιότητας ζωής των πολιτών.
ΣΧΕΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ
![Συνάντηση Μητσοτάκη με τον βουλευτή Αιτωλοακαρνανίας Θανάση Παπαθανάση](https://img.cnngreece.gr/img/320/max/90/2024/02/29/image0.jpg?t=X8rkQJ866b3yDCXnKR7ShA)
Συνάντηση Μητσοτάκη με τον βουλευτή Αιτωλοακαρνανίας Θανάση Παπαθανάση
![Στην Κοινοβουλευτική Συνέλευση του ΟΑΣΕ ο Θανάσης Παπαθανάσης](https://img.cnngreece.gr/img/320/max/90/2024/02/23/428616559_846720197466621_8861336129447387693_n.jpg?t=BdyzPXNbRwFFc3AJ6IYPHQ)
Στην Κοινοβουλευτική Συνέλευση του ΟΑΣΕ ο Θανάσης Παπαθανάσης
SPONSORED
![Αλλάζει η διαδικασία του ηλεκτρονικού ελέχγου στα ανασφάλιστα οχήματα](https://img.cnngreece.gr/img/320/max/90/2024/05/31/5673786-(2).jpg?t=Jmu3X8w4y9GoVPsdQdySmQ)
Αλλάζει η διαδικασία του ηλεκτρονικού ελέχγου στα ανασφάλιστα οχήματα
04:00![Μέχρι 31 Ιουλίου η υποβολή αιτήσεων για χορήγηση φοιτητικού στεγαστικού επιδόματος](https://img.cnngreece.gr/img/320/max/90/2024/07/06/9993f0da-3936573.jpg?t=Kn-_6pVLWPmmNWjWihBBQA)
Μέχρι 31 Ιουλίου η υποβολή αιτήσεων για χορήγηση φοιτητικού στεγαστικού επιδόματος
03:00![Προαιρετικός ο υποχρεωτικός IBAN στις φορολογικές δηλώσεις εάν δεν προκύπτει επιστροφή](https://img.cnngreece.gr/img/320/max/90/2024/06/12/forologikes-diloseis.jpg?t=b8-JnmWaYIqjcTVZ9QQ3RA)
Προαιρετικός ο υποχρεωτικός IBAN στις φορολογικές δηλώσεις εάν δεν προκύπτει επιστροφή
02:00![Μέχρι 21 Ιουλίου η προθεσμία για τις αιτήσεις εγγραφής στους βρεφονηπιακούς σταθμούς](https://img.cnngreece.gr/img/320/max/90/2024/07/17/74b72299-play-doh-3308887_1280.jpg?t=e6EbYtW6ySFg-yLApyGBLA)
Μέχρι 21 Ιουλίου η προθεσμία για τις αιτήσεις εγγραφής στους βρεφονηπιακούς σταθμούς
01:00![Νέοι μόνιμοι διορισμοί 10.000 νέων εκπαιδευτικών - Δείτε τις ειδικότητες](https://img.cnngreece.gr/img/320/max/90/2024/07/17/02fac500-5904770-(1).jpg?t=6OM-4v633ACu-6KpAj_a5w)